Autor: Personaliuudised.ee • 16. november 2022

Selgusid auhinna „Hea Töökeskkond 2022“ võitjad

Tööinspektsioon tunnustab igal aastal ettevõtteid hea töökeskkonna arendamise eest. Sel aastal pälvisid auhinna Interconnect Product Assembly AS ja Bondora Group AS. Lisaks anti esmakordselt välja eriauhind töökeskkonnaspetsialistile.
Auhinna üleandmine Bondora Groupile. Autor: Tiit Mõtus

„Mul on hea meel tõdeda, et näeme igal aastal järjest enam, et tööandjad panustavad tööohutusse ja väärtustavad head töökeskkonda,“ ütles Miidla-Vanatalu.

Ta lisas, et häid kandidaate auhinnale on palju ning valiku tegemine on aastatega muutunud raskemaks, aga see näitabki, et liigume õiges suunas.

Auhinda antakse välja kahes kategoorias - alla 50 töötajaga ja üle 50 töötajaga ettevõttele. Väikeettevõtete kategoorias pälvis sel korral tunnustuse Bondora Group AS. Lisaks suurepärasele kontorile panustatakse ettevõttes töötajate heaolusse ka läbi tervise edendamise. Ettevõtte töökeskkonnavoliniku südameasjaks on kontoris olemise töötajatele võimalikult mugavaks tegemine.

Suuremate ettevõtete kategoorias sai auhinna Interconnect Product Assembly AS, kelle puhul jäi silma see, kuidas on hea töökeskkonna loomisse suudetud kaasata töötajad, panustades palju nende koolitusse. Selle tulemusena oli töökeskkonnavolinike valimisel ühele voliniku kohale lausa viis kandidaati.

Lisaks otsustas komisjon sel aastal anda välja ka eriauhinna ASi Hanza Mechanics Tartu töökeskkonnaspetsialistile Olesja Kuusikule, kes teeb oma tööd südamega ja panustab igapäevaselt sellesse, et töökeskkond suures ettevõttes oleks ohutu ja tervist hoidev. Kuna ettevõttes esineb suur osa kõikidest võimalikest töökeskkonna ohuteguritest ja töötab ligi 500 inimest, siis on tema panus märkimisväärne.

Finantstehnoloogiaettevõtte Bondora büroojuhi Mirjam Palvadre sõnul aitab suurepäraseks lihvitud töökeskkond igal töötajal realiseerida oma täielikku potentsiaali. "Nii saab Bondora rahvusvaheline meeskond keskenduda kõige olulisemale ehk luua klientidele iga päev juurde uut väärtust," märkis ta.

Modernsest kontorist ja sellega kaasnevast on Bondora astunud heaolu loomisel sammu edasi, näiteks serveeritakse tööandja kulul lõunal sooja toitu, saadaval on snäkid-joogid-vitamiinid, kontoris käib regulaarselt massöör, töötajad saavad tervisemuredele kiire lahenduse Confidos ning puhkusepäevi on aastas viie võrra rohkem ehk 33.

Suurettevõtete kategoorias võitnud Interconnect Product Assembly ASi juhatuse liikme Roman Klepikovi sõnul on tunnustus ettevõtte jaoks oluline ja eriline saavutus. “Panustame igapäevaselt meie töökeskkonda ja selle ohutuse tagamisse ning arendamisse, kuid kindlasti on meil veel arenguruumi. Inimesed on meie kõige suurem vara. Soovime tänada kõiki meie töötajaid, kuna see on ühine pingutus. Eriti tahaksime esile tuua meie töökeskkonnaspetsialisti Liis Kimsto panust,” lisas Klepikov.

Varem on hea töökeskkonna auhinna saanud Crystalsol ja Tallinna Vesi (2015), Saku Metall ja Harju Elekter Teletehnika (2016), Baltic Oil Service ja Derivco Estonia (2017), Bonava ja Saaremaa Piimatööstus (2018), Insly ja Elisa Eesti (2019), Ericsson Eesti (2020), ABB AS ja AS Elcogen (2021).

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700