Autor: Palgauudised.ee • 27. juuni 2023

Enamik eestlasi teeb ka kodukontoris tööd vastutustundlikult

40% töötajatest tunnistas, et on vahel püüdnud kodukontoris olles töö tegemist vältida, kuid on samal ajal püüdnud jätta töökat muljet. Samuti ei koristata tööajal reeglina kodu ega tehta ka sisseoste.
Enamik eestlasi hoiab kodukontoris töötades eemale nii ühismeediast kui kodutöödest. Foto: Pixabay.

Uuringu kohaselt tunnistas vaid 30% vastanutest, et neil juhtub harva tööajal uinakuid. Üle poole vastanutest (52,5%) kinnitasid aga, et nad pole kunagi tööajal magama jäänud.

Kuigi mõni töötaja võib tööpäevadel kiusatusele järele anda ja tööd vältida, siis on positiivne, et vaid 40% vastanutest tunnistas mõnikord sellist käitumist, püüdes samal ajal jätta tööka mulje. 35% vastanutest ei ole kunagi sellist käitumist praktiseerinud.

Kodu koristamine tööajal ei ole tavapärane – 32,8% vastanutest võtab koristamise ette väga harva oma tööajal, 23% vastanutest tunnistas, et seda juhtub mõned korrad kuus ja 24,2% väitis, et nad ei ole kunagi tööajal kodu koristanud ja teevad seda ikka väljaspool tööaega.

Sisseostude tegemine tööajal on samuti haruldane. 34% vastanutest kinnitasid, et neil juhtub väga harva tööajal poes käimist. 33% vastanutest ei ole kunagi seda teinud tööajast.

Kuigi sotsiaalmeedia sisu on väga kerge tarbima jääda pikaks ajaks, siis eestlased tööajal hoiavad ka sellest tublisti eemale. Enamik vastanutest (65%) kinnitas, et nad ei veeda tunde telefonis sotsiaalmeediat tarbides. Vaid 12% vastanutest tunnistasid, et see juhtub neil korra-kaks nädalas.

CV.ee värbamisjuht Kaire Kleesment rõõmustas uuringu tulemuste üle, öeldes: "Tulemused näitavad, et Eesti töötajad on kodukontorisse suurepäraselt kohandunud. Nad täidavad oma tööülesandeid täpselt ning näitavad üles vastutustundlikku käitumist, olles suurepäraseks eeskujuks."

Uuringu kohaselt on Eesti töötajad teadlikud oma kohustustest ning hoiavad tööandja vara au sees. 71% vastanutest kinnitas, et nad pole kunagi varastanud kontorist midagi. Samuti järgib suurem osa vastanutest (67%) tööandja antud turvameetmeid, tagades sellega tööandja usalduse.

Tööportaal CV.ee korraldas uuringu, et teada saada Eesti töötajate käitumisest kodukontoris. Uuringu üldistest tulemustest selgus, et enamik töötajaid on kodukontoris vastutustundlikud ja täidavad oma tööülesandeid distsiplineeritult. Uuringus osales kokku 1220 töötajat erinevatest valdkondadest.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700