11. juuni 2024

Organisatsioone oodatakse kaugtöömärgist taotlema

Targa Töö Ühing kutsub juba kaheksandat aastat järjest ettevõtteid kandideerima kaugtöö tegija konkursil. Konkurss tunnustab tublisid kaugtööd tegevaid organisatsioone ja nende juhte.
Foto: Veiko Tõkman

Targa Töö Ühingu juhatuse liikme Ave Laasi sõnul on tänaseks kaugtöötamisega seoses jõutud staadiumisse, kus saadakse aru paindlikkuse ja kaugtöötamise olulisusest, aga alati ei jagu teadmisi, et seda edukalt rakendada.

„On selge, et kaugtöötamine ei ole võluvits, mis parandab organisatsiooni kõik mured, aga oskuslikult seda rakendades on põnev näha, kuidas mitmed organisatsioonid on suutnud ennast viia täiesti uuele tasemele, kus töötajaid usaldatakse, on selge, kellele ja mis profiiliga inimesele paindlikkus sobib ja osatakse oma inimesi selles toetada.“

Sellel aastal pöörab konkurss tähelepanu sellele, et kellele ja mis profiiliga inimestele üldse kaugtöötamine sobib. Organisatsioonid otsivad häid tööriistu, et kaugtöötamist efektiivsemalt juhtida. Virtuaalse meeskonnatööga seotud pädevuste ja organisatsioonipoolsete toetusmehhanismide osas valmis sellel aastal Targa Töö Ühingu projektijuhi Sirja Sulakatko doktoritöö, millega saab tutvuda Turu Ülikooli raamatukogus. Antud raamistik on heaks baasiks nii kaugtööga alustavatele kui ka kogenud ettevõtetele, et analüüsida organisatsiooni kaugtöö vaatest, valida ja ka koolitada olemasolevaid töötajaid.

“Küllap on kõik organisatsioonid tunnetanud kvalifitseeritud tööjõu puudust. Kahjuks on teada, et see on ainult süvenev trend - kuna ühiskond vananeb. Kaugtöö rakendamine organisatsioonis ning töötajate koolitamine kaugtöö pädevuste on üks võimalik viis, kuidas leida töötajaid ning veelgi olulisem säilitada olemasolevaid - ka neid, kes on lapsehoolduspuhkusel, soovivad lihtsalt paindlikumat tööiseloomu, või siirduks pensionile,” kommenteerib doktoritöö autor Sirja Sulakatko.

Kuidas osaleda ja kes saavad märgist taotleda?

„Kaugtöö tegija 2024“ märgisele saab kandideerida 7. juunini 2024. Edukaid kandideerijaid teavitatakse märgise saamisest 20. juunil 2024 toimuval pidulikul üleandmisel. Üleandmisel toimub ka tööandja brändingu teemaline seminar, kus tunnustatakse organisatsioone ning kuulutatakse välja parim kaugtööd soosiv juht.

Kandideerima oodatakse nii avaliku, era- kui ka kolmanda sektori organisatsioone. Kandideerimise vorm asub Targa Töö Ühingu kodulehel. Märgist saab pikendada, täites sama vormi kodulehel.

Erikategoorias „parim kaugtööd soosiv juht“ saab esitada juhte, kes paistavad organisatsioonis silma paindlike tööviiside juurutamisega. 2023. aasta seisuga on Eestis ligikaudu 250 kaugtöömärgise omanikku.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700