Sekretar.ee lahkab äriloovust

Sekretäri blogid täienevad alates tänasest uue huvitava kirjutajaga - ettevõtja ja konsultatsioonifirma BDA partner Indrek Maripuu hakkab Äriloovuse blogis lahkama organisatsioonis toimivate hoovuste tagamaid.

Ettevõtjana on Indrek eelkõige seotud ning ka edaspidi huvitatud kaitsmisväärsel intellektuaalomandil põhinevatest ettevõtmistest. Konsultandi ja blogijana on tema põhifookuseks loovus, tasuvusanalüüs ja ärimudeli arendus.

Hariduse on Indrek omandanud Eestis ja Rootsis - MBA kraadi sai ta Tallinna Tehnikaülikoolist, aga palju põnevamaks peab Indrek enda sõnul hoopis neurolongvistilise programmeerimise, Rootsi looduse ja kultuuri ning waldorfpedagoogika tudeerimist. Lisaks erinevad ärijuhtimisega seotud koolitused Eestis ja mujal.

“Kõik need asjad kokku on vorminud minu maailmapilti ja andnud päris unikaalse kompoti,” muigab mees ise.

“Ma olen veendunud, et ärimaailm on jõudnud olukorda, kus vanamoodi enam tegutseda ei saa. Õigemini tegutseda saab, aga väljapaistvaid tulemusi ei saavutata,” on Indrek kindel.

Vanamoodi tegutsemise all peab ta silmas hoolimata vastupidisest retoorikast valitsevat arusaamist, et töötajad on organisatsiooni omand, usaldada saab neid vaid siis, kui nad on silma all ja parem oleks, kui nad teeks vaid seda, mis neil teha palutakse.

Indrek usub ka, et tänases kiiresti muutuvas maailmas on väheusutav, et ainult kulude kärpimine ja senise tegevuse jätkamine ettevõtte uuele tõusule aitavad.

“Edu tagatiseks ei ole kahjuks enam ka ühekordne suurepärane äriidee, vaid nö pidev leiutamise seisund. Tegemist on olukorraga, kus ettevõtja, õigem oleks isegi öelda  - ette võtja peab lakkamatult otsima inspiratsiooni, et oma ärimudelit arendada. See omakorda eeldab oskust läheneda olukordadele uue nurga alt, olla loov ning oma võimalused ära tunda,” räägib Indrek oma nägemusest, kuidas asjad ärimaailmas paremini toimida saaksid.

Siin blogis kirjutabki Indrek umbes korra nädalas enda kogemustest ja tähelepanekutest kuidas organisatsioonis sellist seisundit saavutada. Sekka tutvustab ka töökeskkonda ja inimeste käitumist puudutavaid uuringuid, mis aitavad igalühel lahti mõtestada organisatsioonis toimivate hoovuste tagamaid.

Viimase seitsme aasta jooksul on ta nõustanud enam kui 50 ettevõtte võtmeisikuid. Lisaks on ta mentor EASi vastavas programmis, Keila Taastusravikeskuse nõukogu esimees ja Tallinna Tehnikaülikooli ettevõtluse õppejõud.

Osale arutelus

 • Lemmi Kann

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara