10 nippi keskkonnasõbralikuks kontorilõunaks

Väljaspool kodu töötamine toob enamasti kaasa ka vajaduse süüa  töökohal. Kuidas aga saada tööl söönuks ja joonuks keskkonna- ja miks mitte ka tervisesõbralikumalt, sellest kirjutab Bioneer.

   1. Hommikusöök töö juures.
Kui teie ettevõtte igapäevase rutiini hulka kuuluvad vabama sisuga hommikused koosolekud koos kohvi ja küpsistega, siis kaaluge võimalust, teha koosolek hoopis kontori köögis, pakkudes inimestele küpsiste asemel putru. Nii alustavad töötajad päeva tervislikuma hommikueinega ja ettevõte säästab raha ning pakendeid. Soe hommikusöök töökohal eeldab muidugi vastavate kodumasinate olemasolu.

   2. Eelistage säästvaid jooke.
Oma suhtumist keskkonda ja inimestesse saab ettevõte näidata pakkudes töötajatele õiglase kaubanduse või mahepõllumajanduslikku päritolu teesid ja kohvi. Säästvate valikute hulka kuuluvad ka kodumaiste taimeteede või viljakohvi joomine.

   3.  Töökohal ei pea alati tee tegemiseks kasutama teepakikesi, vaid võib eelistada ka lahtist teepuru ja eraldi sõelaga teekannu. Nii säästate suure koguse pakendeid.

   4. Loobuge ühekordsetest toidunõudest.
Lisaks keskkonna säästmisele toob korduvkasutatavate nõude eelistamine kaasa ka korraliku rahasäästu.

   5. Loobuge pudeliveest. Pigem ostke tööle filterkann.

   6. Kui teile meeldib töö juures näksida, siis eelistage tervislikke näkse. Koorige näiteks porgandeid ja võtke neid korduvkasutatava karbiga kaasa.

   7. Sööge võimalusel korralik lõunasöök. Loobuge harjumusest süüa kiirsuppe või kiirnuudleid. See ei ole tervislik toit. Kui teie kontori köögis on pliit või ahi, siis saate teha lõunasööki ka töö juures. Miks mitte teha soe ja tervislik toit mitme peale.

   8. Võtke toit tööle kaasa.
Kui teie töökohas on toidu soojendamise võimalus, siis saate raha säästa, võttes toidu purgi või karbiga kodust kaasa.

   9. Ostke salatit ja valmistoitu mitme peale ja suurema karbiga. Kui te käite töökaaslastega koos lõuna ajal poes salatit või valmistoitu ostmas, siis ostke toit mitme peale. Nii säästate pakendeid.

  10. Sorteerige tööl prügi.
Peaaegu alati tekib tööl süües nii bio-, pakendi- kui ka paberjäätmeid. Võtke endale vaevaks tekkiv prügi ära sorteerida.

www.bioneer.ee

Osale arutelus

 • Lemmi Kann, Katrin Lipp

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Sündmused Lennusadamas on kordumatud

Suur sündmus väärib olenemata külaliste arvust suure algustähega peopaika. Üheks selliseks on kahtlemata Lennusadam koos vesilennukite angaariga, mis rajati sada aastat tagasi Vene tsaar Nikolai II korraldusel, osana Peeter Suure merekindlusest. Ainulaadne arhitektuuripärl on Paksu Margareeta kõrval teiseks koduks Eesti Meremuuseumile.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara