Autor: Allikas: www.aripaev.ee • 19. jaanuar 2017
Tähelepanu! Artikkel on enam kui 5 aastat vana ning kuulub väljaande digitaalsesse arhiivi. Väljaanne ei uuenda ega kaasajasta arhiveeritud sisu, mistõttu võib olla vajalik kaasaegsete allikatega tutvumine.

7 hirmu, mis takistavad eduni jõudmist

Paljud ei julge vastu võtta elumuutvaid otsuseid, sest kardavad, mida teised võivad neist arvama hakata.
Foto: Shutterstock
Uue aasta alguses on paslik tagasi vaadata möödunule ning panna paika plaan, kuidas olla alanud aastal veelgi edukam.

Pole ilmselt uudis, et edu saavutamiseks tuleb lahti saada hirmust. Äripäev vahendab väljaannet Time ja toob välja seitse hirmu, mis takistavad edukaks saamist.

Hirm kriitika ees. Paljud ei julge vastu võtta elumuutvaid otsuseid, sest kardavad, mida teised võivad neist arvama hakata. Siiski peab meeles pidama, et inimene peaks elama ennekõike oma unistuste järgi ning sõprade või perekonna survel tegemata jäänud plaanid võivad pikaks ajaks kripeldama jääda. Selle asemel võiks hoopis mõelda sellele, mida su lähedased võiksid sulle su edu korral öelda ning kuidas sa oma edu ka oma perele ja sõpradele saaksid üle kanda.

Hirm vaesuse ees. Palgatöö võib sageli tunduda mõistlikuma otsusena kui ise ettevõtlusega alustada. Seda eeskätt seetõttu, et palgatöö on pealtnäha kindlam ning pakub turvatunnet. Väljaanne Time soovitab jätkata oma unistuste poole püüdlemist ning vältida mõtet sellest, et oma unistuse teostamise tõttu võib vaeseks jääda.

Hirm vananemise ees. Sageli kardetakse, et enne unistuse täitumist jäädakse vanaks. Vanus tuuakse töökoha muudatuste tegema jätmisel vabanduseks sageli siis, kui ei olda enam karjääriredeli esimestel astmetel ning ellu on tulnud teatud stabiilsus. Tegelikult ei ole vanus eriti märkimisväärne töökoha vahetamisel - loevad oskused ja tahe midagi ära teha.

Hirm ebaõnnestumise ees. “Mis oleks, kui” küsimused käivad meist ilmselt üsna sageli läbi. Üldjuhul jäävadki need vaid mõteteks, kuna me vaigistame oma unistused sageli sellega, et asjad ei lähe nii, nagu me oleme planeerinud ning ebaõnnestumise tõenäosus on suur. Selle asemel, et mõelda võimalikele ebaõnnestumistele, tasuks hoopis töötada välja parim plaan, et oma unistused teoks teha.

Hirm teistele haiget teha. Karjäärile ja edule orienteeritud inimesi kiputakse sageli pidama arrogantseks ning enesekeskseks. Oma edu silmas pidades ei tohiks kindlasti karta, et jätad teistele ülbiku mulje, kui tegutsed kindla eesmärgi nimel. Inimesed, kes sinust hoolivad, toetavad sind igal juhul ja on sinu üle uhked, kui sa üha edukamaks saad. Ja salamisi imetlevad sind ilmselt teisedki, kellele sa võid olla heaks motivaatoriks.

Hirm jääda rumalaks. Edu saavutamiseks peab olema julgust vastuvoolu ujuda, mistõttu ei tohiks hakata pead vaevama mõtetega, mida teised arvavad ning kas sina ja su viis asju teistmoodi teha ei võiks neile kuidagi kohatu või rumal tunduda. Pigem tundud sa teistele rumal, kui midagi ette ei võta ning elujärge parandada ei ürita.

Hirm edukaks saada. Võib tunduda veidi kummaline, ent edukaks saamise üks suuremaid takistusi on hirm edu ees. Väljaanne Time kirjutab, et sageli õpetatakse meile juba maast madalast, et suurt edu saavutada on võimatu ning elu ongi kannatamine ja võitlus. Kindlasti ei tohi sellist suhtumist omaks võtta ning nii ennast kui end ümbritsevaid inimesi peaks julgustama väljakutseid vastu võtma ning edu poole püüdlema. 

Seega on edukaks saamiseks vajalik lisaks ideede ja projektide pidevale arendamisele panustada ka töösse iseendaga.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700