Autor: Tööelu.ee • 17. oktoober 2023

Mida teha, kui töökohal on ehitustööde tõttu müra?

Oled just kolinud oma firma värskesse büroohoonesse, ent viimased viimistlustööd veel käivad? Või tehakse vanas kontorihoones renoveerimistöid ja kõrvulukustav lärm ei lase töötajail keskenduda? Lisaks tolm ja erinevad ehitustöödega kaasnevad lõhnad ...
Foto: Pixabay

Lugeja küsib

Büroohoones, kus meie kontor asub, hakati remontima meist allpool asuva korruse ruume. Nüüd on töökohal vahetevahel jube müra ja tööle tulla saame ainult läbi trepikoja, kus käivad ehitustööd. Tolmused on nii trepikoda kui ka lift. Kas see on normaalne või mida peaks tegema?

Vastab tööinspektsiooni töökeskkonna konsultant Rein Reisberg

Kui kasutusel olevas büroohoones hakatakse tegema remonditöid nii, et osas ruumides jätkatakse tavapärast tööd, peab enne ehitustööde alustamist läbi mõtlema, kuidas ehitada nii, et see ei ohustaks oma tööruumides tööd jätkavaid inimesi.

Ehitise omanik ja ehitusettevõtja vastutavad, et ehitustöö ei ohustaks ehitusplatsil töötavaid ega seal viibivaid või selle mõjupiirkonnas olevaid isikuid. Hoone omanik, kelle tellimusel tavaliselt remonditöid tehakse, peab enne ehitustööde algust koos ehitusettevõtja ning hoones tööd jätkavate ettevõtete esindajatega paika panema, kuidas tagada sobivad töötingimused samas hoones töötamist jätkavatele inimestele.

Tehtavate remonditööde puhul on tihti probleemiks müra ja tolmu levimine ruumidesse, kus remonditöid ei tehta. Kõrge müratase võib olla häiriv, põhjustada stressi, kõrget vererõhku ja väsimust, aga kahjustada ka inimese kuulmist. Müra vähendamiseks on võimalik ehitajaga kokku leppida, et tugevamat müra põhjustavaid töid tehakse ajal, millal lähedal asuvates bürooruumides töid ei tehta. Tolmuga kokkupuute vältimiseks on näiteks kokku lepitud, et ehitajad kasutavad ainult ühte lifti, et teised liftid ei oleks tolmused.

Kui töötajal on probleeme, mis on põhjustatud ehitustöödest, on õige pöörduda oma tööandja poole, kes suhtleb hoone omaniku või ehitustööde korraldajatega.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700