Restoranitest: restoranide 2014.aasta kokkuvõte

Heidi Vihma hindas kõrgelt Haapsalu toidukohta Kärme Küülik
Heidi Vihma hindas kõrgelt Haapsalu toidukohta Kärme Küülik

Põlvkonnavahetuse käigus on revolutsioonilise arengu läbi teinud mitte ainult restoranide välimus ja stiil, vaid ka menüüd on muutunud: hooajalisus ja kohalikkus on trendikas, mahe- ja talukaup järjest rohkem hinnas, kirjutab Puhkepäeva toidukriitik.

Põlvkonnavahetuse käigus on revolutsioonilise arengu läbi teinud mitte ainult restoranide välimus ja stiil, vaid ka menüüd on muutunud: hooajalisus ja kohalikkus on trendikas, mahe- ja talukaup järjest rohkem hinnas. Selle aasta säravaimad uustulnukad on aiarestoran Umami ja rannarestoran Noa – kohad, mille loojateks on kogemustega restaurateur'id. Stiililt küll erinevad, kuid nende ühiseks jooneks on kokkade loomingulisus: mõlemas luuakse maitseid väga oskuslikult.

Uued nähtused

Kui loominguliste menüüde ja omapärase atmosfääriga söögikohtade ilmumine jätkab juba 2009. aastal Mooni tulekuga alanud protsessi, siis uueks nähtuseks on niširestoranid, mis keskenduvad vaid ühte kindlat liiki toidule, eridieedile või muule eripärasusele.
Hamburgerlaid on kogu aeg olnud ja osa neist nimetab end ka restoraniks, kuid nüüd lisandus Tallinnasse hot dog'ile spetsialiseerunud Hotokas. Ka tänavatoit on ammu olemas, kuid puudus tänavatoidurestoran – tuli Foody Allan. Avatud on  esimene spetsiifiline rahvusrestoran, Jaapani ramenile ja sushi'le keskendunud Tokumaru.
Taimtoidulised on saanud oma Vegani ja Blissi, paleotoitujatele tuleb kohe-kohe Telliskivi loomelinnakusse oma koht ja isegi kassiarmastajad on saanud kassikohvik Nurri. Kassid on seal küll ainult silitamiseks ja nagu kuulda, ei pidanud mõned isegi silitamisele vastu.

Täispikkuses näevad seda lugu Äripäeva tellijad. Loe edasi siit. 

Loe kõiki restoraniteste siit.

Osale arutelus

 • Heidi Vihma

  Heidi Vihma
  Puhkepäeva toidukriitik

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara