Autor: Sekretär.ee • 30. aprill 2020

Kodukontoritest tööle naasmine peab toimuma turvaliselt

Foto: Pexels
28. aprillil tähistati ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva, millega juhitakse tähelepanu tervise hoidmisele töökeskkonnas, kirjutab sotsiaalministeerium. Laienema peab mõistmine, et tõbisena koju jäämine võib aidata päästa elusid. Võitlus ülemaailmse koroonaviiruse vastu on toonud kaasa piiranguid, millel on mõju tööturule ja kindlasti ka töötingimustele.

Piirangutest põhjustatud kriisist väljumine seab lisanõudmisi nii töötajatele, tööandjatele, töökeskkonnale kui ka kadunud töökohtade tõttu majandusele tervikuna.

„Kehtestatud piirangutest saame loobuda ainult järk-järgult ja ka inimeste kodukontoritest tööle naasmine peab toimuma turvaliselt. Töökeskkonna riske tuleb uue olukorra põhjal vajadusel ümber hinnata. See eeldab suuremat tähelepanu nii töötervishoiule, hügieeniharjumustele kui ka soovitusi sotsiaalse distantseerumise, kaugtöö rakendamise ning muude kokkupuudet vähendavate meetmete puhul. Kindlasti kasvab ka psühholoogilise nõustamise vajadus,“ ütles sotsiaalminister Tanel Kiik. „Kriisist väljudes peaksime jätkama head praktikat, kus juba väiksemate haigustunnuste ilmnedes jääme koju või võimalusel kaugtööle, et hoida enda tervist ja mitte nakatada teisi. Eriolukorras toetab seda ka haiguslehtede hüvitamine alates esimesest päevast.“

Senised meetmed töötajate ja nende perede majandusliku olukorra toetamiseks on hästi käivitunud. „Töötukassa palgameetmest on kolme nädala jooksul abi saanud enam kui 32 000 töötajat, kellest paljud on seeläbi loodetavasti pääsenud koondamisest. Loomulikult teeb muret endiselt kasvav töötuse määr, kuid usun, et heas koostöös tööandjatega ning töötukassa meetmete toel suudame vältida kõige mustemaid stsenaariume,“ sõnas Kiik.

Euroopa Tööohutuse ja Töötervishoiu Agentuur tuletab meelde, et tööandjatel on oluline uuendada riskihinnanguid muutunud töötingimuste põhjal ja pöörata erilist tähelepanu füüsilise tervise aspektide kõrval ka psühhosotsiaalsetele ohuteguritele, millel võib olla arvestatav mõju töötajate vaimsele tervisele.

Rahvusvaheline tööorganisatsioon on rõhutanud, et tööohutuse ja töötervishoiu tagamine on hädavajalik, et koroonaviiruse pandeemiaga hakkama saada ning töötamist jätkata. Ülemaailmset tööohutuse ja töötervishoiu päeva tähistatakse 28. aprillil, et pöörata tähelepanu tööõnnetuste ja kutsehaiguste ennetamisele kogu maailmas.

Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700