Bürood loovusest särama - rõõmus ja pingevaba kontor

Loovust büroos on võimalik luua lõpmatult, vaja on vaid tahet ja pealehakkamist, kirjutab loovuskohvik.ee koolitaja Inge Ojakäär.

22.okt">Lisaks tublide töörühmade ideedele, lisan ka oma inspiratsioonisähvatused:
• Otsi kiiksuga humoorikaid asju, mis kontorisse sobivad ning mis äratavad tähelepanu ja panevad küsima – mis see on ? Nii kujundame avatud, tervendavat ja teistlaadset suhtluskeskkonda ja naer on alati terviseks!
• Teemapäevad kontoris – näiteks kord kuus! Neid võib välja mõelda piiritult – „minu lemmikmänguasi“, „minu lapsepõlveunistus“, „minu lemmiksuupiste“, „lemmikfilm, raamat,...“. See annab võimaluse kolleegidega paremini tuttavaks saada ja võib-olla vahel mõista paremini üksteist ka tööalaselt.
• Hommikuüllatus. Tööle tulles on saabujatele vastas peegel sõnumiga „Vaata peeglisse ja mida näed? Mis teised näevad?“. Sellele peaks lisanduma kohvipausi ajal oma emotsioonide ja tunnetejagamise ring.
• Büroojuhil on karp lohutussõnumitega. Kui näed, et keegi on tujust ära, lase tal võtta üks innustav positiivne sõnum karbist. Kas suunurgake tõuseb, kasvõi väheke?
• Igal esmaspäeval on tahvlil nädalasõnum või humoorikas nädalahoroskoop.
• Teistmoodi hommikukohtumine – igale tööle tulijale jagame ühe väikese üllatuskingituse – nt sõbrapäeval, aga miks mitte ootamatult ka mõnel argipäeval. Kingitus ei saa olla hinnaline, aga selles peaks olema humoorikas sõnum.
• Hommikul antakse teada kõigile üllatuskohtumisest lõuna ajal. Ette on teada, et kogunetakse täpsel kellaajal kohviruumi, milline meeldiv üllatus seal aga ees ootab, seda teab vaid üllatuse korraldaja. Näiteks kohtumine tuntud inspireeriva inimesega.
• Õhtune töölt lahkumise kallistus!
• Sünnipäevade puhul las sünnipäevalaps kirjeldab kingitust, mida ta soovib saada (hinnas on eelnevad piirid pandud), välja öelda seda asja otse ei saa. Ja põnevust jagub, mida töökaaslased sellest kirjeldusest suutsid välja lugeda?

Infot saame ümbritsevast maailmast oma meelte kaudu (nägemine, kuulmine, haistmine, maitsmine, kompimine/puudutus + intuitsioon ehk „kõhutunne“). Järelikult tuleks pakkuda häid emotsioone ka erinevatele tundekanalitele, et lõppkokkuvõttes tekiks sümfooniline kokkukõla, mis rikastaks tööefektiivsust, motivatsiooni ning häid omavahelisi kontakte.

Allpool on kokkuvõte loovustöötoa grupitöödest – siinkohal on pakutud välja juba töös olevaid vahendeid ja neid, mida lähiajal oma kontoritesse planeeritakse.

Töötoas jagasid osalejad oma mõtteid ja ideesid, millised värvilahendused pakuksid rohkem head emotsiooni; millised võiksid olla lõõgastavad puhkenurgad; millised oleksid heast materjalist esemed puudutusele; vahvad emotsionaalsed firmakingitused; kuidas korraldada mõnusaid ühisettevõtmisi jpm. 

Silmailu
Seintele maale ja pilte; stend, mida saaks ise kujundada ja kuhu asetada pilte ning sõnumeid, nt teemal „Minu lapsepõlv“; akvaarium; põnevad värvilahendused ja värvilaigud; panoraampildid seintele, aga näiteks ka lakke - soovitavalt looduspildid; avatud vaade aknast; mobiilne mööbli paigutus; sisustusvahendite ja töövahendite teadlik ning läbimõeldud valik (mitte ainult säästlikkust arvestav).

Helide ruum
Puhkenurgas mõnus taustaheli – veevulin, vaikne rahustav muusika, lindude sidistamine; purskkaev; kõrvaklapid ruumis oleva müra tarvis; erinev helifoon vastavalt aastaajale; klaver; ettevõttes oma bänd, koor, kus osaleda; meeldiv telefonihelide toon ja paras tugevus.

Head aroomid, lõhnad
Värske õhk; värske kohvi- ja teearoom; õunaaroom õunavaagnalt; hooajaline aroom – jõulud tulemas – piparkoogid, apelsinid!; värske puuviljavaagen; küpsetiste meeldiv lõhn; viirukilõhn (kui kõigile sobib!); värskete lillede lõhn.

Pehme puudutus
Vaibad; mõnusad karvased diivanipadjad; stressilelud; ergonoomilised ja puudutusele mõnusad töövahendid ja kontoritarbed; lemmikloomad kontoris (koer, papagoi, ...) – aegajalt võimalus oma koduloom kaasa võtta; massöör 2 x nädalas kontoris; puidust kuulidega vaip; tennisepallid massaaži eesmärgil; võimlemispallid tooli asemel; kiiktool lõõgastumiseks; ruubiku kuubik jne.

Erinevad maitsed
Maitsev kohv/tee; tsitruselised; kommid, šokolaad, puuviljad; ühissöömised; uued maitsed - 1 x nädalas maitseelamuse päev (kordamööda tuuakse mõni hea suupiste ka teistele proovimiseks).

Mõtlemist ergutav ruum
Tööruumi ratsionaalne lahendus; inimeste paigutus ruumis nende vajadusi arvestavalt;  töö- ja tegevusalade markeerimine; lauamängud: male, domino; ristsõnad/sudokud.

Kehale – liikumine
Paar korda nädalas käib massöör kontoris; ühine virgutusharjutuste tegemine.

Inspiratsioon, mäng, rõõm, kergus, hoolivus
Laste joonistused; lauajalgpall; suured istumispallid; massaažitool; iga töötaja lapsepõlvepildid stendile; aforismid või oma soovlaused seintele; loovustuba/loovusnurgake, kus saab käia nt joonistamas, värvimas, savist meisterdamas jm.; traditsioonide pidamine; meeskonnakoolitused; heade mõtete tuba koos joogamatiga; vaikusetuba; huumor; soojus; koer; meeleolukad ühisüritused. Veranda ja õue töönurk suveks.

Loovust büroos on võimalik luua lõpmatult, vaja on vaid tahet ja pealehakkamist!
Eesmärk on saavutada hea energia, positiivsed emotsioonid ja head omavahelised suhted, sest rõõmus ja pingevabas olemises on peidus meie eluenergia, edu ja tervis.

Loovusideesid leiad veel leheküljelt www.loovuskohvik.ee.


Osale arutelus

 • Inge Ojakäär, Tiive Murdoja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara