Eesti tööotsijate TOP 10 sihtriiki

CV Keskus viis koostöös maailma suurima tööportaalide grupi The Networki ning rahvusvahelise konsultatsioonibüroo Boston Consulting Groupiga läbi mahuka tööjõu liikuvuse uuringu, kus osales enam kui 203 000 vastajat 70st riigist.

Uuringust selgus, et enam kui pooled Eesti tööotsijatest on valmis tööle asuma välisriigis, mis näitab, et tööjõupuuduse süvenemise vältimiseks peab Eesti töökeskkond muutuma meie tööotsijatele kiiresti atraktiivsemaks.

Eestlane ootab õigustatult elujärje edasist kasvu ning peamiseks põhjuseks välismaale tööle asumisel ongi paremad palgaväljavaated (77%) ja suuremad võimalused elujärje parandamisel (74%). Meie tööotsijates tekitavad soovi välismaale tööle asuda ka atraktiivsemad tööpakkumised (68%); võimalused suurendada oma kogemusi ja oskusi (68%) ning saada rahvusvahelist töökogemust (67%). 51% vastanutest peab otsust asuda välismaale vajalikuks aga seepärast, et koduriigis on täna ebaselge majanduslik tulevik.

Koguni 55% Eesti tööotsijatest on valmis kodumaalt lahkuma ning vastu võtma töö välismaal. Võrreldes lõunanaabritega on lätlased tunduvalt vähem altid lahkuma ning kõigest 39% lätlastest avaldas soovi töötada välismaal.
 Ihaldatuimateks sihtriikideks on eestlastele ootuspäraselt Skandinaavia maad, kuid lisaks ka Saksamaa (36%) ning Suurbritannia (36%). Esikümne ihaldusväärseima sihtriigi hulka mahuvad Eesti tööotsijatel ka Taani (27%), Ameerika Ühendriigid (26%), Šveits (24%), Hispaania (22%) ning Kanada (21%).

„Eesti tööturule siseneb igal aastal aina vähem inimesi ning lõplikku läbimurret kõrgelt arenenud riikide sekka on ilma inimesteta meil võimatu saavutada. Rahvusvaheline kogemus tuleks paljudele küll kasuks, suurendades nende teadmisi ning kogemusi, kuid hoiatusmärgi annab meile fakt, et 61% tööotsijatest oleksid nõus välisriiki tööle asuma kauemaks kui aasta. Seega lähiajal Eestisse nad ei naase ning vajadus spetsialistide järele kodusel tööturul võib veelgi suureneda. Eesti tööandjal on täna suurem roll kui kunagi varem, et muuta Eesti töökeskkond atraktiivsemaks ning hinnata meie ühiskonna suurimat vara – töötavat inimest.“
 

 

Uuringus osales 203 756 tööotsijat üle maailma, sh 2698 Eesti tööotsijat ning 1870 Läti tööotsijat. 41% Eesti vastanutest olid spetsialistid, 24% lihttöölised ning 21% kesk- või madalama astme juhid ning 54%-l vastanutest oli peres ka vähemalt üks laps.

Uuring viidi läbi koostöös The Network grupi liikmete ning The Boston Consulting Group-ga. The Network gruppi (www.the-network.com) kuulub üle 50 juhtiva tööportaali üle maailma, mida külastab igakuiselt kokku üle 200 miljoni unikaalse kasutaja ning mille liikmeks on ka CV Keskus. The Boston Consulting Group (BCG www.bcg.com) on rahvusvaheline juhtimisalast konsulteerimist pakkuv ettevõte.


 

Osale arutelus

 • Tiive Murdoja, Kirjutab CV Keskus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara