Sotsiaalmeediat kasutab tööotsinguil 79% inimestest

Sotsiaalmeediat kasutab tööotsinguil 79% inimestest.
Sotsiaalmeediat kasutab tööotsinguil 79% inimestest.

Sotsiaalmeediast on saanud tööandja turunduse oluline kanal, mida kasutab tööotsinguil 79% inimestest. Seetõttu on oluline kasutada ühe värbamiskanaline kindlasti ka sotsiaalmeediat, kirjutab Kaisa-Triin Karu Brandemi tööandja turunduse blogis.

Eesti personalijuhtidele pole sotsiaalmeedias värbamise kasulikkus kindlasti uudis. Mitmed ettevõtted, nii väiksed kui suured, kasutavad mõnel määral sotsiaalmeediat värbamise eesmärgil või on mõelnud seda teha. Kuid vaadates euroopa tööandjate arengut selles vallas, selgub, et USA tööandjad on paremini kohanenud värbamisvõimalustega sotsiaalmeedias – seda leidsime kõrvutades erinevate uuringute tulemusi (JobVite, Universum, Stepstone).

Miks sotsiaalmeediat kasutada?

 • Sotsiaalmeedia suurendab publikut
  Kui kasutad ainult CV Keskust ja CV-Online'i, siis on su publik palju väiksem kui siis, kui võtad juurde ka sotsiaalmeedia. Sotsiaalmeedia ise on ju väga suur ja lai ala: Facebook, Linkedin on küll kõige sagedasemalt värbamises kasutatud kanalid, aga kindlasti ei tasuks ära unustada ka erialainimeste foorumeid sotsiaalmeedias ja teisi spetsiifilisemaid sotsiaalmeediakanaleid. 

 • Sotsiaalmeedia aitab jõuda ka passiivsete kandidaatideni,
  kes tööportaalidesse nagu CV Keskus ja CV-Online kuulutusi vaatama ei läheks, aga samas põneva, huvipakkuva tööpakkumise puhul isegi hakkavad töö vahetamisele mõtlema. Palgainfo Agentuuri sügis 2014 uuringu järgi on Eestis passiivseid kandidaate 84% kõikidest töötajatest. Tasub proovida ka mõne euro eest enda töökuulutusele sotsiaalmeedias reklaami ostmist (nt Facebookis sponsoreeritud postituste näol või Linkedinis). Nii panustad vähese kuluga sellesse, et töökuulutusest läheksid jutud liikvele ja jõuaksid võimalikult paljude inimesteni. 

 • Sotsiaalmeedias saavad erilisused tähelepanu
  See on see koht, kus proovida silma paista millegi erilisega. Miks peaksid jälle riputama üles selle igava traditsioonilise töökuulutuse, kust puudub stiil, eripära, energia? Sellised igavad töökuulutused ei tõmba, no ei tõmba tähelepanu. Kui aga suudad välja mõelda sellise töökuulutuse või muu sisu, mis tekitaks potentsiaalsetes kandidaatides emotsiooni, mida inimesed tahaksid jagada, siis kasuta ometi seda võimalust ja anna oma sisule võimalus minna viral’iks. Üks võimalus on kasutada meeme nagu on teinud nt üks sotsiaalmeediaagentuur More Cabbage:
Picture
Samas, tuleb meeles pidada, et sotsiaalmeedias värbamine ei ole eraldi asi iseenesest – ta töötab siis, kui on integreeritud hästi toimivasse, põhjalikult läbi mõeldud värbamiskavva. Mis kasu on sotsiaalmeedias värbamisest ilma läbimõeldud töökuulutuse, atraktiivse väärtuspakkumise ja positiivse intervjueerimisprotsessita? Ei olegi! Sobivaimate kandidaatide saamiseks on tarvis sotsiaalmeedia seostada kogu muu hästi toimiva värbamisprotsessiga. 
 
Vaata ka ülevaatlikku infograafikut, miks sotsiaalmeediat värbamisel kasutada.

Loe lisaks: www.brandem.ee

Osale arutelus

 • Kaisa-Triin Karu

  Kaisa-Triin Karu
  Work in Estonia

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Pidupäev Kuulsaalis

Pane pidu veerema Kuulsaalis! Lõbus ajaveetmine ja mõnusad söögid-joogid muudavad Sinu pidupäeva kõigile meeldejäävaks!

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara