Mida teha, kui avastad keset tööintervjuud, et pakutav ametikoht ei vasta ootustele

Kuidas toimida, kui oled parasjagu töövestlusel ja mõistad, et töökuulutuses kirjeldatu ning tegelik töö sisu ei ole Sinu jaoks piisavas vastavuses. Näiteks oodatakse Sinult kummalistel kellaaegadel töötamist, Sulle pakutakse oodatust vähem palka või Su sisetunne lihtsalt teatab resoluutselt, et tal ei ole millegipärast head klappi ei ettevõtte ega kohatud töötajatega.

Mõned soovitused selliseks olukorraks:

Ära torma välja!
Võib tunduda enesestmõistetav, et kasvõi viisakusest ei tõuse ükski kandidaat keset töövestlust püsti ega teata ootamatult, et „stopp, nüüd ma lahkun“. Sellegipoolest julgustame kandidaate pöörama intervjueeritava tähelepanu aspektidele, mis neid häirivad, tekitavad segadust ja panevad vastu võtma otsust kandideerimisest loobuda. Kes teab, ehk on Sinu murele kiire ja lihtne lahendus olemas?

Sildasid ei tasu põletada!
Kõlab klišeena, kuid sildade põletamata jätmises on palju tõde. Võib-olla otsustad töövestlusel, et see ametikoht ei ole Sulle ja mõtled vaid sellele, kuidas kiiremini lahkuda. Siiski tasub mõelda, et intervjueerija võib tulevikus töötada justnimelt Sinu unistuste ettevõttes ja olla taas Sinu intervjueerija. Oleks väga kehv, kui Sinu võimalused saada oma unistuste töö kahaneksid aastatetaguse olukorra tõttu, kus Sa liiga hoolimatult (või lausa ebaviisakalt) kandideerimisprotsessi suhtusid.

Anna alati tagasisidet!
Kui oled otsustanud, et ei soovi antud kandidatuuriga edasi minna, soovitame Sul anda alati tagasisidet, miks oled nii otsustanud. Kui suhtled värbajaga, siis võib juhtuda, et ta oskab Sulle kohe teist ametikohta pakkuda, mis võiks Sulle palju paremini sobida. Ja kui mitte kohe, siis tulevikus. Sama kehtib ka otse ettevõttega suheldes – ehk on neil sarnaseid ametikohti või võimalusi veelgi? Sageli otsustavad kandideerijad alles viimasel hetkel anda teada, et ametikoht ei pakugi tegelikult huvi või veel hullem, lõpetatakse kõnedele või e-mailidele vastamine ja haihtutakse justkui maa alla!

Võta vestlust kui kogemust!
Kandideerijana võid tunda pettumust, et oled veetnud aega ettevõttele sisuka ja korrektse motivatsioonikirja kirjutamisega, vestlusele tulemiseks vaba päeva võtnud ning võib-olla isegi teise linna selle tarbeks sõitnud. Hoolimata katkestatud kandideerimisprotsessist, soovitame Sul võtta aega ja mõelda, mida sa sellest õppisid? Kas oskad järgmisel vestlusel esitada õigemaid küsimusi, tead, millele kohe alguses tähelepanu pöörata või said lihtsalt ühe väärtusliku kogemuse intervjuuks ettevalmistudes?

Pea meeles, et mistahes põhjusel Sinule pettumust valmistanud intervjuu viib Su siiski sammuvõrra lähemale, mitte kaugemale Sinu unistuste tööst.

Osale arutelus

 • Allikas: www.cvkeskus.ee

  Allikas: www.cvkeskus.ee

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Aasta suurejooneliseim sündmus Radisson Blu Sky Hotelis!

Jõulupidu, kui üks ettevõtte olulisemaid sündmusi, on oodatud nii töötajate kui ka koostööpartnerite poolt. Radisson Blu Sky Hotel pakub peohõngulist atmosfääri ning erakordset elamust, mida elevusega oodatakse ja soojusega meenutatakse. Meie eesmärgiks on täita teie soovid ja ergutada maitsemeeli hõrgutistega, milles traditsioonid kohtuvad mitmekesise tänapäevaga.

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara