Mida kontori terrassi kujundamisel silmas pidada?

Sarnaselt siseruumidega on ka kontori terrassi mõistlik tsoonideks ära jagada. Selliselt on terrassil võimalik teha tööd, võõrustada külalisi, einestada või hetkeks puhata, ja seda mitte järjekorras, vaid samaaegselt.
Sarnaselt siseruumidega on ka kontori terrassi mõistlik tsoonideks ära jagada....

Kui ees seisab kontori terrassi sisustamine või vajab olemasolev õuealasisustus värskenduskuuri, tasub enne ostude tegemist mõned mõtted kõrva taha panna.

Mööbel ei tohi karta vihma

Terrassile ja rõdule peaks valima õues kasutamiseks mõeldud mööbli. Igal hommikul ja õhtul ning iga vihmasabina korral muu töö kõrval mööblit toa ja õue vahet tõstmine muutub kiirelt väga tüütuks.

Palissade õuemööbli sarja (tootja: Hay) kuulub palju erinevaid mööbliesemeid.
Palissade õuemööbli sarja (tootja: Hay) kuulub palju erinevaid mööbliesemeid.

Mööbel peab olema kergesti hooldatav

Kui õuemööbel vajab sagedast ja spetsiaalsete vahenditega puhastamist, võib see jääda korralikult puhastamata. Lõppkokkuvõttes jääb tehtud investeering kurvalt mustust koguma ja töötajad eelistavad kontoriterrassile parki. Kontorite õuemööbel olgu selline, mida saab lapi ja veega kiire vaevaga puhtaks pühkida.

WM String (tootja: Menu) näiliselt lihtsa, õhulise ja õrna välimuse taga on stabiilne õuetool, mida on lihtne hooldada.
WM String (tootja: Menu) näiliselt lihtsa, õhulise ja õrna välimuse taga on...

Terrass kui kontori pikendus

Sarnaselt siseruumidega on ka kontori terrassi mõistlik tsoonideks ära jagada. Selliselt on terrassil võimalik teha tööd, võõrustada külalisi, einestada või hetkeks puhata, ja seda mitte järjekorras, vaid samaaegselt.

Copenhageni õuemööbli sarjast (tootja: Cane-line) leiab toole, laudu ja pinke, mis sobivad ka kontori õuealale.
Copenhageni õuemööbli sarjast (tootja: Cane-line) leiab toole, laudu ja pinke,...

Õuealale lisavad kontori jaoks praktilist väärtust ilmastikukindlad riiulid, mida saab kasutada erinevate esemete hoiustamiseks, õueala eraldamiseks või ka taimevöö tekitamiseks.

Room Divider riiul (tootja: Kettal) on lillepottidele sobiva sügavusega.
Room Divider riiul (tootja: Kettal) on lillepottidele sobiva sügavusega.

Õuemööbel, mida sobib kasutada ka toas

Kuna spetsiaalset hoiustamiskohta õuehooaja lõppedes ei pruugi kontoris olla, tasub eelistada just sellist õuemööblit, mida sobib väljaspool suveaega edukalt ka tubastes tingimustes (näiteks puhkenurgas) kasutada. Ilusate ilmadega saab sellise mööbli kiirelt õue tõsta.

Bai toole (tootja: Ondarreta) saab talvehooajal edukalt kontori puhkenurgas edasi kasutada.
Bai toole (tootja: Ondarreta) saab talvehooajal edukalt kontori puhkenurgas...

Olemasolev mööbel värskeks

Juba olemasolevale mööblile saab värskema ilme lisada õuepatjade ja erinevate õueaksessuaaridega.

Erinevates värvides Divine Scatter õuepadjad (tootja: Cane-line) ei karda vihma ega külma.
Erinevates värvides Divine Scatter õuepadjad (tootja: Cane-line) ei karda vihma ...

Rohelus õue

Taimed muudavad terrassi hubasemaks ja kodusemaks. Et taimed saaks muretult ka ööseks õue jätta, tasub valida õuetingimustesse sobivad lillepotid.

Terrass valgeks

Et terrassihooaega kontoris võimalikult pikaks venitada, tasub sinna lisada küünlalaternaid või õue mõeldud valgusteid. Õuealale saab ajutist valgust lisada ka USB-juhtmega laetava kaasaskantavate lampidega.

Tekstiilid õue

Kõrgtehnoloogiliste tekstiilide areng teeb võimalikuks selle, et ka meie vihmases suves saab õues muretult kasutada kangaga polsterdatud diivaneid, vaipu ja toole ilma, et nendega midagi juhtuks. Näiteks Taani tootja Cane-line’i (foto ülal) paljud tooted on varustatud QuickDry süsteemiga, tänu millele saab juba pool tundi pärast vihma kuival diivanil head ilma nautida.

Õuemööbel aastateks

Kui on soov, et õuemööbel püsiks kena ka aastate möödudes, tasub enne ostu uurida selle omadusi, et veenduda selle kvaliteedis. Suuremate mõõtudega õuemööblit, mida talveks tuppa või panipaika toimetada ei saa, tasub kaitsta spetsiaalsete ilmastikukindlate katetega. Tasub valida selline mööbel, mis on kindel valik aastateks. Selliselt on kevadeti üks mure vähem.

Autor: Elke Mööbel

Osale arutelus

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Viljandi Pärimusmuusika Ait

Viljandi Pärimusmuusika Ait on mõnus koht, kuhu tulla kontserdile, loengusse, seminarile, konverentsile, tähtpäevi pidama ning vaadet ja õhkkonda nautima. Asume Viljandi südames, Viljandi Lossimägedes ja 360-kraadine postkaardivaade on hinna sees.

Peppersack – tee ajalooliste maitsenaudinguteni

Tallinna vanalinna südames, ajaloolise Raekoja ligidal asuv restoran Peppersack pakub meeldejäävaid maitseelamusi. Lisaks saab nautida mõõgavõitlejate igaõhtust efektset etendust.

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Uudised

Teabevara