Ergonoomilise töölaua neli lihtsat nõuannet

Klaviatuur peaks olema sinu reitest 3-5cm kõrgemal. Üks võimalus selleks on laua alla kinnitatav klaviatuurhoidja.
Klaviatuur peaks olema sinu reitest 3-5cm kõrgemal. Üks võimalus selleks on...

Ajajuhtimisspetsialist Ardo Reinsalu jagas oma veebilehel videot lihtsatest näpunäidetest, kuidas muuta töölaud ergonoomilisemaks. Järgnevalt neli olulist tähelepanekut.

 1. Klaviatuur peaks olema sinu reitest 3-5cm kõrgemal. Üks võimalus selleks on laua alla kinnitatav klaviatuurhoidja - jah, see pole vanaemade-vanaisadeaegne õpetus, vaid toimib ka täna. Kahjuks on kõik sülearvuti klaviatuuri kasutajad ergonoomilise asendiga hädas. Muretse endale lisaklaviatuur.
  Lisaks soovitatakse kasutada klaviatuuri, kus numbrid ei ole mitte paremal pool, vaid klaviatuuri ülaservas, et siis peavad käed vähem keskpositsioonilt kõrvale liikuma. Siinkohal punkt omakorda sülearvuti klaviatuurile. Samas - kes ikka kõvasti numbreid peab toksima, nende jaoks on jällegi paremal olev numbriklaviatuur asendamatu.

 2. Ekraan peab olema sinu väljasirutatud käe kaugusel. Sellega eksime sageli. Samuti näeme tihti ekraane, mis on valel kõrgusel. Õige on see, kui monitori ülaserv on silmade kõrgusel või mõned sentimeetrid madalamal.

 3. Toolile istudes peab sääre ja tooli serva vahele jääma umbes rusikasuurune vahe ja jalad peavad olema sellisel kõrgusel, et reied on pisut madalamal kui puusad. Kui oled liiga lühike, kasuta jalatuge. Kui liiga pikk, tuleb tõsta lauda.

 4. Kõige olulisem - vähemalt korra tunnis tõuse püsti ja liigu ringi.

Kui sa ei usu, et see kõik vajalik on, siis guugelda pisut netis ja vaata, kuidas on moodne tehnika toonud endaga kaasa uusi haigusi - hiire-käsi, nutikael, SMS-pöial ja muud küünarliigese, labakäe ja seljaprobleemid. Nagu nad ütlevad, et "istumine on uus suitsetamine". Kui istud, siis vähemalt ergonoomiliselt!

Video näpunäidetega leiab SIIT.

Loe lisaks www.ajajuhtimine.ee.

Osale arutelus

 • Ardo Reinsalu, HAL koolitus juhataja

  Ardo Reinsalu, HAL koolitus juhataja

Raadio ettevõtlikule inimesele

Hetkel eetris

Seotud lood

Jälgi Sekretäri sotsiaalmeedias

RSS

Peopaik

Pidupäev Hestia Hotel Laulasmaa Spa's

Laulasmaa loodus on maagiline. Just siit on ammutanud inspiratsiooni maailma enim mängitud kaasaegne helilooja Arvo Pärt ja just siin on seetõttu 2018. aasta sügisel avanemas muusikasõprade meka – Arvo Pärdi Keskus. Kust siis veel ammutada häid mõtteid, kui mitte Laulasmaalt?

Eesti Vabaõhumuuseum – ajal on lugu!

Rocca al Mares, Tallinna kesklinnast kõigest 15-minutilise sõidu kaugusel asub imeline paik – Eesti Vabaõhumuuseum. Ürituste korraldamiseks leiab siit erinevaid peo- ja seminariruume, kauni looduskeskkonna ning meeliülendavad maitseelamused.

Restoranitestid

Küsitlus

Kuidas Sinu firmas suvepäevi peetakse?

 • Kahepäevased suvepäevad linnast eemal
  28%
  28%
 • Ühepäevased suvepäevad linnast eemal
  17%
  17%
 • Meeskonnaüritus töökoha lähedal
  10%
  10%
 • Suvepäevi ei peeta
  45%
  45%

Valdkonna tööpakkumised

Teabevara