28. mai
Kas sotsiaalmeedia võib olla inimese jaoks isiklik ruum, kus kolleegid ei saada tööalaseid sõnumeid? Milline on töö ja eraelu piiride seadmisel juhi roll? Kas nüüdisaegses maailmas on üldse vaja töö ja eraelu vahele piire seada?
Igaüks meist võiks võtta vastu väljakutse analüüsida oma alkoholitarbimist, seda piirata ja pausile panna, nagu soovitas täna lõppev kampaania „Septembris ei joo”. Kuid alkoholi tarbimine ja sellest tulenevad tervisekahjud pole koormaks ainult üksikisikutele, vaid kogu ühiskonnale. Ka tööandjatel on palju võimalusi toetada seda, et töötajad valiksid tervislikuma stressi maandamise viisi, kirjutab Qvalitase töö- ja organisatsioonipsühholoog Riina Telling.
Keerulistel aegadel kiputakse kokku hoidma eelkõige sündmuste korraldamiselt. Sündmuste korraldamise ekspert ja Soulteami asutaja Triinu Toomela sõnab, et tegelikult on kriisides, vastupidi, oluline oma inimesi tunnustada, motiveerida ja hoida. Küll aga ei pea sündmus olema kulukas – võimalik on korraldada meeldejääv kokkutulek ka väikeste kuludega.
Meeskonnatöö on see, mis toob reaalseid tulemusi. Ükskõik kui geniaalne keegi meist ka poleks, tulemused jäävad ikkagi kesiseks, kui meeskond koostööd ei tee. Ka KoostööKunstiKool Belbin Eesti juht ning juhtimis- ja meeskonnatreener Mats Soomre leiab, et kõik saab alguse sellest, et meil on vaja meeskonda.
Ettevõtetes korraldatakse sündmuseid üldjuhul eesmärgiga märgata ja tänada töötajaid, kliente või koostööpartnereid. Vahel aga sündmused ei täida oma eesmärke. Nii levib nende kohta ohtralt müüte – näiteks et sündmuste korraldamine on kulukas ning keeruline ja töötajaid tegelikult need üldsegi ei huvita.
Liitu Sekretäri uudiskirjaga!
Liitumisega nõustud, et Äripäev AS kasutab sinu e-posti aadressi sulle uudiskirja saatmiseks. Saad nõusoleku tagasi võtta uudiskirjas oleva lingi kaudu. Loe oma õiguste kohta lähemalt privaatsustingimustest
Cätlin PuhkanSekretär.ee turunduslahenduste müügijuhtTel: 53 315 700