23. apr
Kuigi puhkustel käivad inimesed aastaringselt, on suvel puhkavate töötajate hulk kõige suurem. CV Keskuse uuringud on näidanud, et pea igal teisel eestimaalasel tuleb suvel ära teha ka puhkava kolleegi töö. Peamiselt tuleb asendada ühte kuni kahte kolleegi, kuid leidub ka neid, kes peavad üle võtma enam kui viie inimese ülesanded.
Sekretar.ee toetajad:
Iga aasta aprilli viimase täisnädala kolmapäeval peetakse administratiivtöötajate päeva, et tänada ja tunnustada ettevõtte kõige säravamaid tähti - meie sekretäre, juhiabisid, asjaajajaid, administraatoreid ja teisi bürootöötajaid. Sel aastal tähistatakse seda päeva 21. aprillil.
On teada tuntud tõde, et kõik suured ja väikesed eesmärgid saavad teoks kõige kiiremini siis, kui töötajad tegutsevad nende nimel ühtse meeskonnana. Mida suurem on aga töötajaskond, seda raskemaks muutub ühise vaimu hoidmine. Kuigi paljudes ettevõtetes on levinud traditsiooniks korraldada näiteks ühiseid talve- ja suvepäevi, kus pööratakse rohkem tähelepanu koostegemisele ja -olemisele, siis annab kord poolaastas toimuv sündmus mõnusa laengu tavaliselt maksimaalselt paariks nädalaks.
Oleme pikalt töötanud kodukontorites ning usu mind - sa ei ole ainuke, kes sellest natukene väsinud on. Selleks, et jätkuvalt vastupidada, vajame nagu paljude asjade jaoks ka kodukontoris töötamiseks kindlat plaani. Küllap oled sa lugenud mitmeid erinevaid kodukontori nippe jagavaid artikleid, aga selles loos jagan sulle just neid, mis minul on praeguses olukorras aidanud elavana hoida ning mis siin salata.. üsna tulemuslikult.
Lapsehoolduspuhkusel viibiv töötaja soovib tööle tagasi minna. Vestlusest tööandjaga selgus, et antud töökohta, kus töötaja varem töötas, enam ei eksisteeri. Selle asenduseks pakkus tööandja talle teist ametikohta, mis on varasemast peaaegu poole väiksema töötasuga ning andis talle valida, kas võtab töökoha vastu või kirjutab töötaja omal soovil lahkumisavalduse. Töötaja küsimusele, kas tööandja ei peaks teda koondama, vastas ta, et koondada nad ei saa olenemata sellekst, et tema eelmine ametikoht on struktuuris veel kirjas ja seda kohta läheb neil võib-olla veel vaja. Kas töötajal on ikkagi õigus nõuda koondamist?
Elis VaiksaarSekretar.ee ärijuhtTel: 5613 9851
Cätlin PuhkanSekretär.ee reklaami müügijuhtTel: 53 315 700